Informace pro nové pacienty

Náležitosti před vstupním vyšetřením

Před prvním vstupním vyšetřením je nezbytné přijít do centra DIAvize k provedení kompletního krevního vyšetření. I přesto, že máte laboratorní výsledky krve provedeny jiným lékařem, je potřeba vstupní testy absolvovat v našem centru, abychom si zaručili jak jejich aktuálnost, tak komplexnost. Krevní testy je nutno provést nejpozději 3 dny před plánovaným vstupním vyšetřením. Diabetologické pacienty prosíme, aby přišli nalačno a neužívali své ranní léky, endokrinologičtí pacienti nalačno být nemusí.

Při návštěvě DIAvize v den provedení krevních testů s vámi koordinátorka na recepci vyplní kompletní údaje do databáze a také vám předá vstupní dotazník, který je potřeba na místě vyplnit. Proto si prosím na tyto formality vyčleňte přibližně 30 minut čas. Při vstupní registraci od vás bude rovněž vybrán zálohový poplatek 300 Kč, který slouží jako vratná kauce během poskytované péče v našem centru. Tento poplatek je evidován u vaší osoby a slouží k pokrytí nákladů na případné propadnutí termínu bez vaší omluvy. V případě ukončení léčby v našem centru Vám bude zálohový poplatek navrácen.

Co s sebou na vstupní vyšetření

Máte-li nějaké lékařské zprávy o vašem zdravotním stavu či doporučení od jiného lékaře, prosím, doneste je s sebou. Pokud se léčíte s diabetem a vlastníte glukometr, přineste ho na vstupní vyšetření také.

Samotné vstupní vyšetření je pro diabetiky časově náročné. Počítejte prosím s tím, že během prvního vyšetření u nás budete přibližně dvě hodiny. A to z toho důvodů, že u vás bude probíhat nejen měření, vyšetření ale také edukace.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.