Ambulance dětské endokrinologie poskytuje vysoce specializační péči všem dětským pacientům včetně adolescentům. Zaměřujeme se na problematiku v těchto oblastech:

  • onemocnění štítné žlázy,
  • hormonální poruchy zahrnující růstové problémy
  • poruchy pohlavního zrání tedy vývoje puberty
  • nesprávnou funkcí varlat či vaječníků
  • obezity z endokrinních příčin
  • onemocnění nadledvin

 

Výhodou pro dětské pacienty DIAvize je možnost zůstat v jednom zařízení i po dosažení plnoletosti.

 

Informace pro nové pacienty

 

Před první návštěvou

Ke komplexnímu posouzení zdravotního stavu potřebujeme také zhodnotit růstové křivky vašeho dítěte. Potřebujeme, abyste nám je zaslali na email info@diavize.cz nejpozději týden před vyšetřením. Veškeré údaje naleznete v průkazce dítěte, se kterou chodíte k dětskému lékaři. Pokud ji nemáte, případně vám tyto údaje poskytne právě váš dětský lékař.

Co s sebou na vstupní vyšetření

Máte-li nějaké lékařské zprávy o vašem zdravotním stavu či doporučení od jiného lékaře, prosím, doneste je s sebou.

Vstupní vyšetření

Při první návštěvě DIAvize s vámi koordinátorka na recepci vyplní kompletní údaje do databáze, a také vám předá vstupní dotazník, který je potřeba na místě vyplnit. Proto si prosím na tyto formality vyčleňte přibližně 15 minut času navíc před samotným vyšetřením na které jste objednání.

Po registraci sestřička provede měření výšky, vážení a kontrolu informací, případně jejich doplnění. Následně proběhne samotné vyšetření u lékaře.

Na základě výsledků vstupního vyšetření lékaře bude hned po vyšetření proveden odběr krve. Výsledky laboratorního vyšetření budou dostupné do konce týdne. Na recepci vám koordinátorky při odchodu naplánují telefonickou kontrolu s lékařem ke sdělení výsledků.

Následná péče

Pokud všechny výsledky dopadly dobře, vaše péče v DIAvizi končí. V opačném případě, vás bude kontaktovat recepce k objednání dalšího termínu kontroly.

Při druhé návštěvě, se stáváte našimi pacienty a je od vás vybrán zálohový poplatek 300 Kč, který slouží jako vratná kauce během poskytované péče v našem centru. Tato záloha je evidována u vaší osoby a slouží na případné pokrytí nákladů při propadnutí termínu, na který byste nedorazili (bez omluvy). Při ukončení léčby v našem centru Vám bude zálohový poplatek v plné výši vrácen.

Pacientům dále nabízíme Endokrinologický balíček služeb nadstandardní péče:

Protože naší prioritou je kvalitní péče v přátelském prostředí s ohledem na vaše pohodlí, poskytuje naše zařízení také některé nadstandardní služby, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Pacienti mají možnost zakoupit si endokrinologický balíček v hodnotě 495 Kč na rok, který obsahuje tyto položky:

 • Možnost telefonických nebo e-mailových odborných konzultací s lékařem
 • Kontrolní vyšetření na základě laboratorního vyšetření formou telefonické nebo video konzultace bez nutnosti návštěvy ambulance
 • Zasílání upozorňujících SMS před plánovanou kontrolou
 • Zasílání dokumentů, žádanek a zpráv poštou nebo emailem bez nutnosti osobní návštěvy

DIAvize, je poskytovatelem zdravotních služeb v odbornosti endokrinologie, který poskytuje svým pacientům zdravotní služby, které jsou hrazené v rámci veřejného zdravotního pojištění, jakož i zdravotní služby, které nejsou hrazené v rámci veřejného zdravotního pojištění podle zákona č. 48/1997 Sb. Poskytování zdravotních služeb nehrazených z veřejného zdravotního pojištění nepředstavuje podmínku poskytování zdravotních služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění.