Endokrinologie

Endokrinologie je odvětví medicíny zabývající se diagnózou a léčbou žláz s vnitřní sekrecí. Mezi tyto žlázy patří například nadledviny, pohlavní žlázy, podvěsek mozkový, štítná žláza, příštítná tělíska a slinivka břišní. Tyto žlázy produkují hormony, kterých se v důsledku poruchy může tvořit buď málo, nebo naopak nadbytek. Následkem této poruchy pak pacienta postihují příznaky ze zvýšené či snížené funkce.

Naším cílem je zajistit kvalitní a komplexní endokrinologickou péči pacientům se širokým spektrem hormonálních poruch.

Čemu se tedy věnujeme?

 • Léčbě poruch funkce štítné žlázy u dospělých v celém jejím spektru včetně provedení sonografického vyšetření a případné cytologické diagnostiky punkcí. Zaměřujeme se i na těhotné ženy a ženy přejících si otěhotnět.
 • Poruchám funkce příštítných tělísek.
 • Diagnostice poruch menstruačního cyklu.
 • Komplexní péče o pacientky se syndromem polycystických ovarií
 • Hyperprolaktinemii a jiným onemocněním hypofýzy
 • Poruchám funkce nadledvin (Cushingův syndrom, sekundární arteriální hypertenze, Adisonova choroba).
 • Zvýšenému ochlupení, padání vlasů, nadměrnému akné.
 • Osteoporóze a poruchám kalcium-fosfátového metabolismu
 • Onemocnění neuroendokrinního systému trávicího traktu.

Endokrinologický balíček služeb nadstandardní péče

DIAvize, je poskytovatelem zdravotních služeb v odbornosti endokrinologie, který poskytuje svým pacientům zdravotní služby, které jsou hrazené v rámci veřejného zdravotního pojištění, jakož i zdravotní služby, které nejsou hrazené v rámci veřejného zdravotního pojištění podle zákona č. 48/1997 Sb.
Protože naší prioritou je kvalitní péče v přátelském prostředí s ohledem na vaše pohodlí, poskytuje naše zařízení také některé nadstandardní služby, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Pacienti mají možnost zakoupit si endokrinologický balíček v hodnotě 495 Kč na rok, který obsahuje tyto položky:

 1. Možnosti telefonických nebo e-mailových odborných konzultací.
 2. Kontrolní vyšetření na základě laboratorního vyšetření formou telefonické nebo video konzultace bez nutnosti návštěvy ambulance.
 3. Zasílání upozorňujících SMS před plánovanou kontrolou.
 4. Zasílání dokumentů, žádanek a zpráv poštou nebo emailem bez nutnosti návštěvy.
 5. Nadstandartní laboratorní vyšetření zaměřené na cholesterol, hodnoty minerálních látek, jaterních testů a rizika diabetu 1x ročně (vždy při složení poplatku).
 6. Garance zachování stejného ošetřujícího lékaře dle výběru pacienta, po dobu, kdy bude tento lékař zaměstnancem DIAvize.

Poskytování zdravotních služeb nehrazených z veřejného zdravotního pojištění nepředstavuje podmínku poskytování zdravotních služeb hrazených z veřejného zdravotního pojištění.

Další služby